xCh

  Home / SPOJE.NET / Info / Login

 
Arachne Labs se staly jedním ze sponzorů projektu czCube
Michael Polák ( )
Přečteno 36597x, 19 komentářů, rubrika: (cz) Tiskové zprávy

Projekt czCube počítá s komerčně zajištěným startem poloamatérského nanosatelitu, na kterém bude provedena celá řada technologických experimentů.

Arachne Labs se ocitly na oficiálním seznamu sponzorů projektu české poloamaterské družice pojmenované czCube. Arachne Labs tomuto projektu poskytnou především přebytečný materiál a zkušenosti z oboru bezdrátových radiokomunikací.

Projekt czCube počítá s komerčním zajištěním startu v rámci mezinárodního, převážně akademicky zaměřeného programu CubeSat. Sdílení nákladů na společný start většího množství miniaturních družic by mělo fungovat na velice podobném principu, jako nyní například společné financování housingu standardizovaných serverů a jejich připojení na páteř sítě Internet.

Satelit czCube by dle současných specifikací měl podniknout celou řadu technologických experimentů, včetně pokusu o rozvinutí tzv. sluneční plachty a manévrování na oběžné dráze pomocí tohoto typu pohonu.

Oficiální stránky projektu: http://www.czcube.cz/
Seznam sponzorů projektu: http://www.czcube.cz/cs/sponzor/

 • Formátovat pro tisk
 • Všechny články tohoto autora
 • Všechny články v rubrice (cz) Tiskové zprávy

 •  
          
   
   
  [] Mapa webu | Site Map
   
   
  [](en) Software Releases
  [](en) Press Releases
  [](en) Fellowship
  [](en) Links / Comments
  [](en) Archive
  [](cz) Tiskové zprávy
  [](cz) Společenství
  [](cz) Odkazy / komentáře
  [](cz) Archív
   
   
  []Transparentní účet u Fio banky jako možná forma financování svobodného software
  04.09.2012 02:03
  Arachne Labs se po převodu všech smluvních závazků vůči klientům na nástupnický subjekt SPOJE.NET soustředí výhradně na vývoj software, v ideálním případě samozřejmě toho svobodného. Jako vhodný nástroj pro financování takového vývoje se jeví transparentní bankovní účet.
   
  []Dohoda ACTA se zásadním způsobem dotýká každého internetového poskytovatele
  11.02.2012 14:03
  Arachne Labs všechny svoje aktivity související s poskytováním Internetu převedly na firmu SPOJE.NET - přesto pokládám za důležité zmínit se v těchto dnech o dění okolo dohody ACTA, která by měla zásadní dopad na samotný princip poskutování Internetu.
   
  []Arachne Labs převedly všechny svoje telekomunikační aktivity na SPOJE.NET
  27.06.2011 17:39
  Značka Arachne Labs nyní budou používána pouze pro vývoj software, resp. pro drobné zakázky živnostenského charakteru (instalace připojení, apod.). Všichni klienti připojení k Internetu nebo klienti využívající webhostingové či serverhousingové služby jsou postupně převáděni pod hlavičku SPOJE.NET s.r.o.