xCh

  Home / SPOJE.NET / Info / Login

 
Jak zelený může být webhosting ?
Michael Polák ( )
Přečteno 41768x, 24 komentářů, rubrika: (en) Links / Comments

Existuje odhad, že v roce 2015 dosáhne roční objem internetového trafficu jednoho zettabajtu. Ale je provoz vašeho dedikovaného serveru skutečně enviromentálně citlivý ? Arachne Labs nabízejí řešení: virtuální linuxové servery s vlastním administrátorským přístupem.

V článku Estimating the Exaflood [www.discovery.org] je odhadováno, že v roce 2015 dosáhne roční objem internetového trafficu jednoho "zettabajtu" (nebo tisíc miliónů terabajtů). Arachne Labs se zatím drží svých asi sto terabajtech za minulý rok směrem ven, a nepatrně více směrem dovnitř - tedy, zatím nic moc - ale máme volnou kapacitu skladem, pojďte k nám !

Jak toho bude dosaženo - to je zajímavý námět k diskuzi. Pokud jste někdy měli pocit, že naše kreace na Břevnovských půdách jsou příšerné, pak jste asi ještě neviděli jak se síťuje v sovětském Rusku [trinixy.ru] - je vidět, že do hry o šířku pásma internetu jsou zapojeny skutečně drtivé síly globálního dosahu (jako třeba izolepa, apod), takže hrozbu kybernetického terorismu přicházejícího z Ruska jistě po shlédnutí těchto záběrů nelze brát na lehkou váhu !

Nemá cenu zavírat oči před tím, že naprostou většinu provozu představoval v roce 2007 filesharing [www.ipoque.com] (P2P sítě) - nicméně i webhosting bude stále hrát svoji roli - ovšem nikoliv klasický hosting statický stránek, ale spíše hosting sofistikovaných Web 2.0 aplikací. A tady se nabízí otázka jaký je vlastně enviromentální dopad server housingu [www.lupa.cz]

Arachne Labs nabízí jednoduchou odpověď: virtuální linuxové servery. Jejich výkon je dnes více než srovnatelný s výkonem dedikovaných serverů před několika lety. Provozovat komunitní webovou aplikaci pro desítky nebo stovky tisíc uživatelů (z nichž řádově stovky přistupují k dané aplikaci současně) dnes už není záležitostí miliónových investic, ba ani desetitisícových investic - ale tato možnost se dnes otevírá i studentům, domácím kutilům, nadšencům - a vůbec komukoliv dosud podnikajícímu mimo obor IT. Záleží jen na tom, jak budete mít dobré nápady: vlastní Google si dnes může zkusit naprogramovat skutečně každý...

 • Formátovat pro tisk
 • Všechny články tohoto autora
 • Všechny články v rubrice (en) Links / Comments

 •  
          
   
   
  [] Mapa webu | Site Map
   
   
  [](en) Software Releases
  [](en) Press Releases
  [](en) Fellowship
  [](en) Links / Comments
  [](en) Archive
  [](cz) Tiskové zprávy
  [](cz) Společenství
  [](cz) Odkazy / komentáře
  [](cz) Archív
   
   
  []Transparentní účet u Fio banky jako možná forma financování svobodného software
  04.09.2012 02:03
  Arachne Labs se po převodu všech smluvních závazků vůči klientům na nástupnický subjekt SPOJE.NET soustředí výhradně na vývoj software, v ideálním případě samozřejmě toho svobodného. Jako vhodný nástroj pro financování takového vývoje se jeví transparentní bankovní účet.
   
  []Dohoda ACTA se zásadním způsobem dotýká každého internetového poskytovatele
  11.02.2012 14:03
  Arachne Labs všechny svoje aktivity související s poskytováním Internetu převedly na firmu SPOJE.NET - přesto pokládám za důležité zmínit se v těchto dnech o dění okolo dohody ACTA, která by měla zásadní dopad na samotný princip poskutování Internetu.
   
  []Arachne Labs převedly všechny svoje telekomunikační aktivity na SPOJE.NET
  27.06.2011 17:39
  Značka Arachne Labs nyní budou používána pouze pro vývoj software, resp. pro drobné zakázky živnostenského charakteru (instalace připojení, apod.). Všichni klienti připojení k Internetu nebo klienti využívající webhostingové či serverhousingové služby jsou postupně převáděni pod hlavičku SPOJE.NET s.r.o.