xCh

  Home / SPOJE.NET / Info / Login

 
Upgrade, harmonogram prací
Michael Polák ( )
Přečteno 167527x, 27 komentářů, rubrika: (cz) Společenství

V současné době se situace na českém trhu internetových a telekomunikačních služeb vyvíjí docela bouřlivě. Změny se samozřejmě nevyhýbají ani Arachne Labs.

V poslední době došlo v důsledku lepší cenové dostupnosti velmi výkoného počítačového hardware a mohutné konkurenci ke značnému poklesu cen, resp. zvýšení kvality internetových a telekomunikačních služeb. V situaci, kdy se pravidla registrací domén mění ze dne na den, Google nabízí "pro zvané" 1 GB poštovní schránky zdarma, ADSL a CDMA konečně umožňují davům zážitek časově a u některých tarifů i datově neomezeného připojení k Internetu a datový tok v NIXu se zdvojnásobuje za méně než jeden rok, není pro malé online společenství typu Arachne Labs vůbec jednoduché ukočírovat další vývoj.

Co se tedy už stalo, a co se v nejlbližší době ještě stane:

 • Našim partnerem pro připojení k páteřní síti Internetu zůstává firma Inway a.s.
 • Posilujeme zahraniční (tranzitní) konektivitu na 5 Mbps, celková konektivita (do NIXu) zůstává 100 Mbps. 5 Mbps tranzitu se zatím jeví naprosto dostačujících, ale v případě potřeby lze tuto konektivitu kdykoliv posílit.
 • Privátní síť Arachne Labs v Praze 6, propojená se sousedskou sítí CZFree.Net, bude propojena s telehousingovým centrem pronajatou 10 Mbps VPN a samotná síť je postupně přestavována na bázi 10 Mbps optických spojů (FSO), zálohovaných mikrovlnými spoji.
 • Plánujeme postupně zveřejňit úplný seznam adres s možností snadného připojení k síti Arachne Labs buď přímo, nebo prostřednictvím přidružené infrastruktury CZFree.Net.
 • V pokročilé fázi dokončení se nachází nový hardware pro server jetset.arachne.cz. Weby budou převedeny během září.
 • V nejbližší době bude dokončen zcela nový dedikovaný e-mailový server, a zcela nová konfigurace hostitelského stroje pro virtuální linuxové servery - mainframe.arachne.cz.
 • Pracujeme na dokončení a spuštění nového rozhraní pro administraci webhostingu (Moloch 2).
 • Připravujeme zcela novou službu vysokorychlostního zpřístupnění hostovaných webových stránek co největšímu množství uživatelů sítě CZFree.Net, a to bez ohledu na používanou internetovou bránu.
 • Neuvažujeme o dalším poklesu cen webhostingu nebo připojení k Internetu; místo toho se budeme snažit zlepšovat kvalitu poskytovaných služeb. Nemáme v úmyslu konkurovat "bezplatnému" webhostingu, nebo nabízet nerálně levné služby za dumpingové ceny.

 • Formátovat pro tisk
 • Všechny články tohoto autora
 • Všechny články v rubrice (cz) Společenství

 •  
          
   
   
  [] Mapa webu | Site Map
   
   
  [](en) Software Releases
  [](en) Press Releases
  [](en) Fellowship
  [](en) Links / Comments
  [](en) Archive
  [](cz) Tiskové zprávy
  [](cz) Společenství
  [](cz) Odkazy / komentáře
  [](cz) Archív
   
   
  []Transparentní účet u Fio banky jako možná forma financování svobodného software
  04.09.2012 02:03
  Arachne Labs se po převodu všech smluvních závazků vůči klientům na nástupnický subjekt SPOJE.NET soustředí výhradně na vývoj software, v ideálním případě samozřejmě toho svobodného. Jako vhodný nástroj pro financování takového vývoje se jeví transparentní bankovní účet.
   
  []Dohoda ACTA se zásadním způsobem dotýká každého internetového poskytovatele
  11.02.2012 14:03
  Arachne Labs všechny svoje aktivity související s poskytováním Internetu převedly na firmu SPOJE.NET - přesto pokládám za důležité zmínit se v těchto dnech o dění okolo dohody ACTA, která by měla zásadní dopad na samotný princip poskutování Internetu.
   
  []Arachne Labs převedly všechny svoje telekomunikační aktivity na SPOJE.NET
  27.06.2011 17:39
  Značka Arachne Labs nyní budou používána pouze pro vývoj software, resp. pro drobné zakázky živnostenského charakteru (instalace připojení, apod.). Všichni klienti připojení k Internetu nebo klienti využívající webhostingové či serverhousingové služby jsou postupně převáděni pod hlavičku SPOJE.NET s.r.o.