xCh

  Home / SPOJE.NET / Info / Login

 
Výhodnější registrace domén
Michael Polák ( )
Přečteno 175637x, 26 komentářů, rubrika: (cz) Společenství

Díky snížení DPH na 19% jsou nyní registrace domén .cz pro neplátce DPH nepatrně levnější.

Zákazníci Arachne Labs - neplátci DPH budou mít nyní díky mírnému snížení DPH z 22 na 19% levnější registrace domén. První rok zákazníci Arachne Labs platí jednorázový zřizovací poplatek 400 Kč + DPH, tzn. 476 Kč, roční udržovací poplatek je pak pro zákazníky Arachne Labs 650 Kč + DPH, tzn. 773.50 Kč. Souhrné poplatky za první rok registrace domény pro plátce DPH tedy činí 1249.50 Kč, za nejlevnější hosting domény 2. řádu u Arachne Labs (100 MB prostoru) včetně registrace domény pak zaplatíte první rok celkem 1729.50 Kč (další rok 1253.50 Kč).

Před rokem přitom tato částka s přihlédnutím k tehdejším cenám CZ-NIC a DPH 5% činila 2160 Kč (další roky 1320 Kč), jako bundle byl k dispozici ještě tarif Dejte-to-na-Internet za 2000 Kč každoročně, bez zřizovacího poplatku.

Byl aktualizován též ceník služeb Arachne Labs (ke stažení ve formátech OpenOffice.org a PDF).

Dá se říci, že po roce nejistoty v oboru webhostingu, spojeném s decentralizací systému správy top-level domény (TLD) .cz, dvojí změnou DPH a navíc ještě se vstupem do EU, se nyní dostáváme do stavu, který je pro společenství provozovatelů webhostingu a jejich zákazníků celkem přijatelný a víceméně i přehledný. Nová velká komplikace se dá ovšem očekávat v druhé polovině roku - proslýchá se, že notářsky oveřený podpis majitele domény bude nyní vyžadován i při registraci nových domén v TLD .cz. Nezbývá tedy než doporučit jediné: registrujte domény nyní, kdy jsou pravidla hry jasná a jednoduchá, ceny příznivé, a nepotřebujete kvůli registraci domény chodit k notáři. Radikálnější kritici současného stavu se pak rovnou mohou rozhodnout pro bezplatnou registraci domén 3. úrovně pod některou z našich domén 2. úrovně - například domena.arachne.cz, domena.teckacz.cz, domena.n.cz, domena.q.cz, domena.j.cz, domena.s.cz, domena.f.cz nebo domena.g.cz - nebo využít nabídky globálním TLD .com, .net, .org, .info a případně .biz, které jsou nyní už výrazně levnější, než domény pod TLD .cz. Od příští roku lze předpokládat, že většina zájmeců už bude mít "zaregistrováno" - a začne se konečně zajímat i o další parametry webhostingu, jako je třeba dostupnost služby, rychlost načítání stránek, apod.

Na závěr zopakuji doporučený postup při volbě plátce domény hostované u Arachne Labs:

1. Vytvořte si u General Registry vlastní subjekt GR:PLÁTCE s nejaktuálnějšími údaji o vás coby plátci domény

2. Sdělte nám název vaší domén(y) a název vámi vytvořeného subjektu plátce

3. My zajistíme vygenerování příkazu k úhradě s přihlédnutím k množstevní slevě, vyjednané speciálně pro zákazníky webhostingu Arachne Labs

4. V případě, že jste si zvolili zaslání faktury v papírové formě pozemní poštou (přirážka 36 Kč), vám zašleme i výzvu k úhradě vytištěnou na papíře (ta je běžným zákazníkům General Registry zasílána pouze e-mailem).

Výše uvedený postup je v současné době nejvýhodnější i při přesunu existujících domén k Arachne Labs - a bohužel ještě nějaký čas i při objednávání nových domén s použitím našeho objednávkového formuláře pro webhosting.

 • Formátovat pro tisk
 • Všechny články tohoto autora
 • Všechny články v rubrice (cz) Společenství

 •  
          
   
   
  [] Mapa webu | Site Map
   
   
  [](en) Software Releases
  [](en) Press Releases
  [](en) Fellowship
  [](en) Links / Comments
  [](en) Archive
  [](cz) Tiskové zprávy
  [](cz) Společenství
  [](cz) Odkazy / komentáře
  [](cz) Archív
   
   
  []Transparentní účet u Fio banky jako možná forma financování svobodného software
  04.09.2012 02:03
  Arachne Labs se po převodu všech smluvních závazků vůči klientům na nástupnický subjekt SPOJE.NET soustředí výhradně na vývoj software, v ideálním případě samozřejmě toho svobodného. Jako vhodný nástroj pro financování takového vývoje se jeví transparentní bankovní účet.
   
  []Dohoda ACTA se zásadním způsobem dotýká každého internetového poskytovatele
  11.02.2012 14:03
  Arachne Labs všechny svoje aktivity související s poskytováním Internetu převedly na firmu SPOJE.NET - přesto pokládám za důležité zmínit se v těchto dnech o dění okolo dohody ACTA, která by měla zásadní dopad na samotný princip poskutování Internetu.
   
  []Arachne Labs převedly všechny svoje telekomunikační aktivity na SPOJE.NET
  27.06.2011 17:39
  Značka Arachne Labs nyní budou používána pouze pro vývoj software, resp. pro drobné zakázky živnostenského charakteru (instalace připojení, apod.). Všichni klienti připojení k Internetu nebo klienti využívající webhostingové či serverhousingové služby jsou postupně převáděni pod hlavičku SPOJE.NET s.r.o.